MEYVE FİDANI

Doğanın benzersiz tatlarını toprağınızla buluşturma zamanı! Kaliteli meyve fidanı çeşitleri Toprak Garden ayrıcalığı ve hizmet kalitesiyle sizlere ulaşmaktadır. Uygun fiyat seçenekleri ve alışverişinizde kullanacağınız taksit avantajıyla, istediğiniz tüm meyve fidanı çeşitlerimiz bir tık uzağınızda…

Doğanın eşsiz lezzetlerini yetiştirmenin ilk adımı olan meyve fidanları bahçesi ve imkânı bulunan birçok kişi tarafından ekim dönemlerinde ilk akla gelen bitki türüdür. Meyve fidanlarının özenli bakımı ve sabırla yetiştirilmesi sonrasında verdiği meyvelerin tadına doyum olmaz.

Farklı toprak ve iklim koşullarında yetişmeye bağlı olarak birçok farklı meyve fidanı türü bulunmaktadır. Ülkemizde yaşanan dört mevsim ve elverişli toprak yapısı sayesinde birçok meyvenin yetiştirilmesi mümkündür. Bu koşullar saksı yetiştiriciliği içinde destek sağlamaktadır. Sizlerin bulunduğu dikim alanları ve yetiştirme koşullarına uygun olarak seçebileceğiniz birçok meyve fidanı Toprak Garden ile sizlerle buluşuyor.

Meyve Fidanı Çeşitleri

Meyveler yaz kış her mevsime özel manav tezgahlarında görmekten keyif aldığımız vitamin depoları. Yaz ve kışın mevsiminde taze tüketmeye bayıldığımız meyveleri yetiştirmeyi hiç düşündünüz mü? Meyve fidanlarının bakımı ve yetiştirilmesi sandığınız kadar zor olmayabilir. Yeterli sabrınız varsa sizlerin de rengarenk bir meyve bahçeniz olabilir.

Hayallerinizdeki meyve bahçesine sahip olmak için tek yapmanız gereken ekim alanınızı belirledikten sonra almak istediğiniz tropikal ve aşılı meyve fidanları için web sitemizden güvenle alışveriş yapmak. Sadece yetiştirmek istediğiniz meyve çeşidi değil, fidan çeşitleri de önemlidir.

Meyve fidanlarının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Meyve fidanı çeşitlerinde bodur meyve fidanı ve aşılı meyve fidanı çeşitleri en çok tercih edilenler arasındadır.

Bodur meyve fidanlarının ürün alması süresi diğerlerine göre daha kısadır. Uygun zamanda dikimi ve bakımı yapılan bodur meyve fidanlarından iki üç sene daha erken ürün alınmaktadır.
Aşılı yani tüplü meyve fidanları da en çok satılanlar arasındadır. Aşılı meyve fidanları çoğunlukla 4 ve 5 yaşlarında olup meyve vermek için uygun hale gelmiş fidanlardır.
Tropikal meyve fidanları ise çoğunlukla sıcak iklimlerde bol güneş ile büyüyüp serpilerek yetişmesi gereken meyve fidanlarını içermektedir.

Meyve fidanı tercihiniz hangi yönde olursa olsun, ilk durağınız 1001 Fidan olmalıdır. Güvenli kargo gönderimleri ve uygun fiyat garantisi ile 1001 Fidan ekim ve bahçecilik sektörünün tercih edilenleri arasındadır.

Hangi Meyve Fidanı Nereye Dikilir? Meyve Hasat Zamanları

Meyve fidanı alırken bölgenize uygun olan çeşitleri almanız gerekir. Zira aksini seçtiğiniz taktirde sadece ağaç yetiştirmiş olursunuz. Lütfen aşağıda tabloları inceleyiniz ve fidan seçimi yaparken mutlaka bizlere danışınız

Fidan seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise lütfen temmuz ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz. Hasat zamanı Bursa bölgesi için hesaplanmıştır.

Erik Fidanı Çeşitleri ve Hasat Tarihleri

Fidan seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 800 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısından avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz. Hasat zamanı Bursa bölgesi için hesaplanmıştır.

Armut Fidanı Çeşitleri ve Hasat Zamanları

Fidanseçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz.Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısından avantajlıdır.Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz.Hasat zamanı Bursa bölgesi için hesaplanmıştır.

Kiraz Fidanı çeşitleri ve Hasat Zamanları

Kiraz fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Mayıs ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz. Hasat zamanı Bursa bölgesi için hesaplanmıştır.

Şeftali Fidanı Çeşitleri ve Hasat Tarihleri

Şeftali fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz. Hasat zamanı Bursa bölgesi için hesaplanmıştır.

Nektarin Fidanı Çeşitleri ve Hasat Zamanları

Nektarin fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Haziran ayından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz. Hasat zamanı Bursa bölgesi için hesaplanmıştır.

Kayısı Fidanı Çeşitleri ve Hasat Tarihleri

Kayısı fidanı seçerken dikecek olduğunuz bölgede erken donlar mevcut ise veya arazinin deniz seviyesinden yüksekliği 700 metre ve yukarısı ise lütfen Mayıs ayı 2. haftasından sonra hasat edilen çeşitleri seçiniz. Fidanları tozlayıcıları ile dikmeniz her zaman hasat açısında avantajlıdır. Her cinsin tozlayıcısını ürün bilgileri kısmında bulabilirsiniz. Hasat zamanı Mersin bölgesi için hesaplanmıştır.