DIŞ MEKAN BİTKİLER

Taleplerin sorunsuz karşılanmasını hedefleyen firmamızda mevcut olan, güzellik ve zarafetin sembolü dış mekan bitkileri ile yaşadığınız alanın dışında da renkli dünyalar yaratabilirsiniz. Pencereden baktığınızda sizi bekleyen güzellikler ile gününüzü iyileştirmek artık daha kolay. Ağaçlar, fidanlar, çalılar, sarmaşıklar, mevsimlik, yıllık veya çok yıllık yerli ve ithal dış mekan bitkileri Toprak Garden’da sizleri bekliyor.

Şehirleşmenin hızla arttığı şu dönemde çevre düzenlemesi de giderek önem kazanmaktadır. Şehirlerin yoğun betonlarının arasında bir an olsun nerde olduğumuzu bize unutturan parklar, bahçeler değişik renk ve çeşitlilikteki dış mekan bitkileri ile düzenlenmektedir. Sizlerde park ve bahçeler gibi nefes aldıran alanları bahçelerinizde yaratabilirsiniz. Sektöre yön veren Palmiye Botanik bu anlamda ürün çeşitliliği ile en güzel peyzaj çalışmalarına katkı sağlayacak dış mekan süs bitkilerini bünyesinde barındırmaktadır.

Bahçe, balkon ve terasları süsleyen, canlandıran, aynı zamanda dekorasyonu bütünleyen tasarımın bir parçası olan kaliteli dış mekan bitkilerine Toprak Garden’da piyasanın altında fiyatlarla da ulaşabilirsiniz.

Dış Mekan Bitkileri Nelerdir?

Büyükşehirlerde veya kalabalık ortamlarda yaşayan birçok insan, evlerinde bitki yetiştirir. Bunun nedeni, bitkilerin insanın ruhuna dokunması ve güzellikleriyle büyülemesidir. Dış mekan süs bitkileri, aynı etkinin kapınızdan dışarı adım attığınız andan itibaren sürmesini sağlar. Peyzaj çalışmalarına dahil edilen bitkiler, hem insanlarda olumlu bir etki bırakır hem de yeşil alanların sürekliliğine katkıda bulunur.

Çiçekli Dış Mekan Bitkileri Nelerdir?

4 mevsim çiçek açan bitkiler dış mekan süslemeleri için olmazsa olmazdır. Yılın her günü aynı etkiyi bırakan çiçekli dış mekan bitkilerinin, birbirinden güzel ve estetik görünümlü çeşitleri vardır. Üstelik tüm sezon boyunca dayanabilmeleri nedeniyle yılın her günü çiçekli kalabilmektedir. Toprak Garden’da bulabileceğiniz bazı çiçekli dış mekan bitkileri şunlardır: Yasemin: Yaz mevsiminin ilk günlerinde açmaya başlayan yasemin, bembeyaz çiçeklere sahiptir. Uzun süre çiçekli kalabilen bu bitki, dış mekan süslemeleri için vazgeçilmezdir. Fazla rüzgar almayan yerlere dikilmesi, yaseminin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayacaktır. Hanımeli: Hoş kokusuyla dikkatleri çeken hanımeli, kısa sürede büyüyen bir çiçekli bitkidir. Genellikle sarı veya beyaz renkli olanları dış mekan süslemesinde tercih edilir. Uygun koşullarda büyüme hızı artacak ve çiçeklenme süresi kısalacaktır. Manolya: Kocaman çiçekleriyle beğeni toplayan manolya, bakımı kolay olan çiçekli bitkilerdendir. Ilıman ve nemli havalarda sağlıklı yetişebilen bitkinin muhteşem kokusu, herkesi cezbetmektedir.

Çiçeksiz Dış Mekan Bitkileri Nelerdir?

Birbirinden etkileyici, rengarenk ve mis gibi kokularıyla dış mekan bitkileri, çiçeksiz olarak da peyzaj çalışmalarında kullanılabilir. Üstelik çiçeksiz dış mekan bitkilerinin çeşitleri, hiç de az değildir. Ağaç, sarmaşık, çalı gibi pek çok kategori altında çiçeksiz bitki türleri listelenebilir. Toprak Garden’da bulabileceğiniz bazı çiçeksiz dış mekan bitkileri şunlardır: Ardıç: Bol ışığı seven ardıç, dış mekan peyzajlarının vazgeçilmezidir. Özellikle yol kenarlarında sıklıkla tercih edilmekte ve iğne yapraklarıyla muhteşem manzaralar oluşmasını sağlamaktadır. Susuzluğa dayanıklı olmaları, kullanılabilecek bölge çeşitliliğini arttır. Dağ Çamı: Dağ çamı, bodur dış mekan süs bitkileri arasında en sık karşılaştığımız türlerdendir. Bolca ışık aldıkları sürece etkileyici görünümlerini uzun süre koruyabilirler. Çünkü bu bitki, yüksek yerlerde yetiştiğinden soğuğa son derece dayanıklıdır. Huş: Estetik görünümüyle yılın her günü muhteşem görünen huş ağaçları, yerlere kadar uzanan dallarıyla dikkat çekmektedir. Kış aylarında yapraklarını dökse dahi gövdesinin görünümü nedeniyle dekoratif özelliğini kaybetmez.

Dış Mekan Süs Bitkileri Neden Kullanılır?

Dış mekan süs bitkileri, farklı amaçlarla yetiştirilebilir.

Çevre düzenlemesi için önemli olan süs bitkilerinin birden fazla işlevi vardır. Dış mekan bahçe bitkileri çeşitliliği düşünüldüğünde, tek bir amaçla kullanılmasının imkânsızlığı net olarak anlaşılabilir. Çünkü neredeyse her bölgede, mevsimde ve iklimde yaşayabilirler.

Dış mekan süs bitkilerinin kullanım amaçları şunlardır: Hoş ve ferahlatıcı kokuları vardır. İnsanları kokularıyla cezbeder. Çiçekli veya çiçeksiz olmaları fark etmeksizin görünümüyle bulundukları yeri güzelleştirir.

Doğaya olan özlemi bir nebze de olsa azaltır. Etkili bir peyzaj çalışması, turizmin gelişimine katkı sağlar. Bu nedenle, dış mekan süslemelerinin özenle yapılması gerekir. Hayvanların dolaşma ve barınması için yeterli alan olmadığında, dış mekan süslemeleri oldukça faydalıdır. Hava kalitesini iyileştirir.

Dış Mekan Bitkilerinin Bakımları Nasıl Yapılır?

İyi ve doğru bir bakım, hem bitkilerin sağlığı hem de ömürleri açısından çok önemlidir. Bakım işlerini yapacak olan kişilerin; sulama, çapalama, gübreleme, budama ve ilaçlama gibi yapması gereken birden fazla bakım aşaması vardır. Dış mekan bitkilerinizin düzenli olarak kontrolünü yapamayacağınızı düşünüyorsanız, bahçecilik konusunda uzman birinden yardım almalısınız. Toprak Garden, dış mekan süs bitkileri için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir firmadır. Leylak, akasya, lavanta, ortanca, acem borusu, asma, mor salkım, çarkıfelek, alıç, meşe, çınar, manolya gibi dış mekan süs bitkileri isimleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Tercihinize göre, internet sitemizde yer alan dış mekan çalı bitkileri, sarmaşıklar veya su bitkileri gibi kategorilerimize de göz atabilirsiniz. Böylece yaşadığınız, ayak bastığınız ve ziyaret ettiğiniz alanları kendi zevkinize göre tasarlamanız mümkün olur. Web sitemizi ziyaret ederek dış mekan süs bitkilerini inceleyebilir ve Toprak Garden ekibiyle iletişime geçerek fiyat bilgisi isteyebilirsiniz