KESME ÇİÇEK

Sektörde dünya standartlarında hizmet anlayışını benimseyen Toprak Garden kesme çiçek ithalatında ki başarıyı bu ilkesi sayesinde yakalamıştır ve bu başarıyı arttırmak için gerekli çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Kesme çiçekler kesilerek toplanır, düzenlenir ve buket haline getirilir. Sevgimizi göstermek, hediye ederek karşımızdakini sevindirmek, yemek masalarımızı süsleyip renkli hale getirmek, dekore etmek gibi amaçlarla kullanılan kesme çiçekleri en doğru şekilde yetiştirmek, zamanında kesmek ve canlılığını kaybetmeden sizlere ulaşabilmesini sağlamak için Palmiye botanik profesyonel ekibiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Kesme çiçeklerde çeşitliliği sağlayabilmek Toprak Garden olarak önem verdiğimiz bir husustur. Siz müşterilerimizin beklentilerini karşılayabilecek, ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek alternatif ürün çeşidi giderek genişletilmektedir.

Kesme Çiçekler Nelerdir ?

Kesme çiçekler, çiçeklerin ömrünü kısaltacak olan etilen gazı ürettikleri için asla taze meyvenin yanına koyulmamalıdır.

Kesme Çiçek, bitkiden kesilerek elde edilen kesilmiş ve taze bir çiçek aranjmanında kullanılmaya hazır olan herhangi bir çiçek olarak dalı olarak tanımlanabilir. Buket ve aranjman yapan çiçekçilerde Kesme Çiçek mevcuttur veya bahçeden de kesilebilir.

Kesme Çiçek Türleri ve kesme çiçek yetiştiriciliği hakkında

Kesme Çiçeklerin çoğu, Özel Günler’deki hediyeler olarak, tek bir kesme çiçek olarak veya bir demet veya kesme çiçek buketi olarak gönderilen popüler ürünlerdir.

Güller, buket ve aranjman yapımında tercih edilen en popüler kesme çiçektir. Karanfiller, Gerberalar, Krizantemler de kesme çiçek pazarında büyük bir talep kitlesi olan ve yoğun olarak kullanılan kesme çiçeklerdir.

Şebboy, Lale, Glayör ve zambaklar ile antoryum ve orkideler de çiçek severler için alternatif kesme çiçeklerdir.

İyi Bir Kesme Çiçeğin Özellikleri Nelerdir ?

Kesilmiş Çiçek aşağıdaki parametreleri karşılamalıdır.

 • Temizlik ve güzellik.
 • Taze ve tatlı koku.
 • Uzun kesilmiş boy.
 • Uzatılmış vazo ömrü.

Aşağıdaki özellikleri ile Kesme Çiçekler, yetiştiriciler ve tüccarlar için Kesme Çiçek ticaretini daha kârlı hale getirir.

 • Çiçek yatağının Metre kare ayağı başına daha fazla üretimi.
 • Pazarlama sezonu uzunluğu ve genişletilmiş üretim ile üretken bir yaşamın devamlılığı.
  Taze Kesilmiş Çiçekler olarak pazarlanabilme yeteneği, ve kurutulmuş çiçekler olarak satılma imkanı.
 • Hastalık ve zararlılara karşı direnç.
 • Isıya ve kuraklığa dayanıklılık.
 • Hasat ve işlemek için nispeten kolay imkanlar.

Dünya ve Türkiye’de  Kesme Çiçek Ticareti

Dünyada kesme ciçek ticareti,kesme çiçek ticareti Avrupada Hollanda’dan Almanya’ya ve diğer avrupa ülkelerine ihrac edilmektedir.kesme çiçekte küresel ticaretin büyük bir bölümünü oluşturan AB içi ticaretinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Amerika’da, Kolombiya, ABD’nin en büyük tedarikçisi konumundadır. Japonya, tedarikçilerini Tayvan, Yeni Zelanda ve Avrupa’nın en önemli tedarikçileri olan daha çeşitli bir pazarlardan almaktadır.

Hollanda, işlem gören çiçeklerin çoğunu oluşturan Kesme Çiçeklerin hareketini kolaylaştırmak için iyi ve işlevsel bir ticaret sistemine sahiptir. Tüm dünyadaki Çiçek yetiştiricileri, ürünleri için uygun alıcılar bulmak için ünlü çiçek açık mezatlarda toplanırlar.

Çiçekler, mümkün olan en büyük çiçek çeşitliliğini yaratmak için çeşitli ülkelerden ithal edilmektedir.